Wszystkie 3 imprezy zostaną rozegrane w Puszczy Białej rozciągającej się od Narwi do Bugu. W zakolu tej pierwszej rozegrane zostaną Mistrzostwa biegowe, nad brzegiem drugiej – Mistrzostwa rowerowe.

Puszcza Biała to prawie całkowicie las sosnowy, ale nie na podłożu piaszczystym, co będzie ważne dla rowerzystów. Puszcza to teren w większości dość płaski z niewielkimi wydmami dochodzącymi do 15-20m wysokości.

Bieg na orientację – MP Ultra Long, KMP’22

Teren zawodów to w przeważającej większości las sosnowy, przeważnie płaski. W części bliżej zakoli Narwi teren podmokły z bardziej gęstym lasem dębowym.

Niewielkie wydmy z bogatą mikrorzeźbą. Las w większości z bardzo bogatą drożnią.

Po pracach leśnych w roku bieżącym pozostawione są małe drzewka, gałęzie, jałowce co zdecydowanie utrudnia poruszanie się i spowalnia bieg.

Teren oraz centrum zawodów zlokalizowane we wsi Pawłówek znane z OOM 2005 oraz GPMaz 2006.

Bieg sprinterski ze startem i metą na najdłuższym rynku w Europie w polskiej wenecji – Pułtusku. Starówka z wąskimi uliczkami, kanały wodne oraz park zamkowy będą areną sprintu nocnego podczas KMP.

Całość terenów pokryta archiwalnymi mapami dostępnymi w Aktualnościach – Pawłówek, Szygówek, Ponikiew i Pułtusk-Rynek


Rowerowa Jazda na Orientację – MP Dystans Średni oraz Mass start

Wschodnia część Puszczy Białej to zdecydowanie bardziej płaski teren z lasem sosnowym. Co ważne dla rowerzystów teren nie jest piaszczysty, co będzie się przekładać na osiągane duże prędkości. Na terenie zawodów znajduje się kilka bardzo szerokich dróg szutrowych i uzupełniające twarde drogi i ścieżki z pokryciem ściółką lub trawą sięgającą do połowy koła. Tylko południowo-zachodnia część terenu będzie dostarczać utrudnień w formie piasku.

Wszystkie drogi i ścieżki w przeważającej większości są szerokie jednak o bardzo różnorodnej nawierzchni.

Teren znany z GPM w 2010 roku. Dostępne są jednak tylko mapy biegowe.

Centrum zlokalizowane będzie na łące pomiędzy Brokiem a południową krawędzią mapy.